درباره ما

تاریخچه شرکت تولیدی آذر سنگ سرخ

معدن تراورتن کلوانق شماره 2 در 15 کیلومتری شهرستان آذرشهر و بخشی از ذخایر عظیم تراورتن آذرشهر بوده که از سالهای دور سابقه استخراج سنگ تراورتن قرمز را داشته است.

از سال ۱۳۷۹ پروانه بهره برداری از این معدن به شرکت تولیدی آذر سنگ سرخ (سهامی خاص) واگذار و بهره برداری از معدن توسط این شرکت آغاز شد.
از ابتدا برنامه ریزی دقیق و منسجمی برای این معدن انجام و سرمایه گذاری سنگینی برای خرید ماشین آلات و احداث شبکه برق جهت استفاده این معدن از شبکه برق سراسری انجام شده است.

تولیدات
شرکت تولیدی آذر سنگ سرخ ( سهامی خاص ) ضمن انجام فعالیتهای بهره برداری از معـدن کلوانق شماره ۲ عملیات اکتشاف تکمیلی را نیز در این محـدوده انجـام و توانسته علاوه بر شناسایی کامل ذخیره تراورتن قرمز در این معدن ، ذخیره ایی از سنگ تراورتن لیمویی را نیز در داخل محدوده معدن تراورتن قرمز کشف و به ذخایر قابل بهره برداری این معدن اضافه نماید .
در حال حاضر دو نوع سنگ تراورتن قرمز و لیمویی از این معدن استخراج می گردد.

رعایت استاندارد های زیست محیطی این شرکت از ابتدای فعالیت خود در معدن کلوانق شماره 2 نسبت به مسائل زیست محیطی و حفظ پوشش گیاهی طبیعی منطقه بسیار توجه داشته و از سال 1382 با کاشت بیش از 600 اصله درخت و ایجاد فضای سبز در گستره بسیار وسیع ، ضمن توجه به مسایل زیست محیطی منظره بسیار زیبا و چشم نواز را ایجاد نموده است.
ضمناً بازیافت باطله های معدن نیز از ابتدا یکی از اهداف این شرکت بوده و در همین راستا سرمایه گذاریهای لازم نیز در حال انجام بوده و بزودی محصولات حاصل از بازیافت باطله های معدن نیز وارد بازار خواهد شد.

دستاورد ها و موفقیت ها
عملکرد شرکت تولیدی آذر سنگ سرخ (سهامی خاص ) در این معدن به گونه ایی بوده که در سال 1388 موفق به کسب عنوان بهره بردار و معدن نمونه کشوری و همچنین دو بار نیز در سالهای 1381 و 1386 موفق به کسب عنوان بهره بردار و معدن نمونه در استان آذربایجان شرقی شده است .