درباره ما

شرکت تولیدی آذرسنگ سرخ ، سهامی خاص، در سال ۱۳۷۹،به عنوان بهره بردار معدن سنگ تراورتن قرمز و لیمویی آذرشهر تعیین گردید. این معدن، واقع در روستای کلوانق 2 در 15 کیلومتری شهرستان آذرشهر واقع می باشد و بخش عظیمی از ذخایر تراورتن قرمز و لیمویی آذرشهر را دل خود جا داده است.

ما در شرکت تولیدی آذرسنگ سرخ، ضمن انجام فعالیتهای بهره برداری دراین محدوده، عملیات اکتشاف تکمیلی را نیز اجرایی کرده و توانسته ایم علاوه بر شناسایی کامل ذخیره تراورتن قرمز موجود ، ذخیره ایی از سنگ تراورتن لیمویی، پرتقالی و امبر را نیز در این محدوده کشف و به ذخایر قابل بهره برداری این معدن اضافه کنیم. در حال حاضر امکان استخراج هر 4 نوع سنگ تراورتن قرمز، لیمویی، پرتقالی و امبر وجود دارد.

ما، از ابتدای فعالیت مجموعه آذرسنگ سرخ در معدن کلوانق 2 ، با کاشت بیش از 600 اصله درخت و ایجاد فضای سبز در گستره بسیار وسیع، سعی در حفظ محیط زیست و پوشش گیاهی منطقه نموده ایم.علاوه بر آن بازیافت باطله های معدن نیز از ابتدا یکی از اهداف این شرکت بوده و در همین راستا سرمایه گذاریهای لازم را انجام داده و علاوه بر اشتغال زایی مضاعف، تنوع محصول خود را گسترش داده ایم.

ما مفتخریم در سال 1388 موفق به کسب عنوان بهره بردار و معدن نمونه کشوری و همچنین دو بار در سالهای 1381 و 1386 موفق به کسب عنوان بهره بردار و معدن نمونه استان آذربایجان شرقی شده ایم .